Friday - March 27, 2020
Field/Time 8 9 10 11 12 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
ATH
5) 8th grade
06:30 pm - 08:00 pm
KC Elite 8th
vs.
Bridgeland 8th 2020
5) 8th grade
07:30 pm - 09:00 pm
Bridgeland 8th 2020
vs.
Fast Sports 8th
5) 8th grade
08:30 pm - 10:00 pm
All En 2020
vs.
Ascenion Athletics
Football 1
4) 7th grade
05:30 pm - 07:00 pm
York 7th
vs.
Wildcats
2) Junior
06:30 pm - 08:00 pm
Tomball Patriots JR
vs.
Grid Iron Texans JR
4) 7th grade
07:30 pm - 09:00 pm
Acension Atheltics 7th
vs.
Sharp Shooters
4) 7th grade
08:30 pm - 10:00 pm
CR7
vs.
Texas Footwooks Bengals
Football 2
3) 6th grade
05:30 pm - 07:00 pm
Cougars 2020
vs.
Predators
4) 7th grade
06:30 pm - 08:00 pm
Warriors 7th 2020
vs.
Wildcats
4) 7th grade
07:30 pm - 09:00 pm
Armour Elite 7th
vs.
Bridgeland 7th 2020
4) 7th grade
08:30 pm - 10:00 pm
Sharp Shooters
vs.
Armour Elite 7th
Football 3
2) Junior
05:30 pm - 07:00 pm
Grid Iron Texans JR
vs.
Iron horse
2) Junior
06:30 pm - 08:00 pm
RedCats JR
vs.
Iron horse
3) 6th grade
07:30 pm - 09:00 pm
Cougars 2020
vs.
Texas Footwork Bengals
3) 6th grade
08:30 pm - 10:00 pm
Texas Footwork Bengals
vs.
Storm
Football 4
3) 6th grade
06:30 pm - 08:00 pm
Storm
vs.
Undefeated Elite
3) 6th grade
07:30 pm - 09:00 pm
GOHS Grizzles
vs.
Wolfpack 6th
4) 7th grade
08:30 pm - 10:00 pm
Acension Atheltics 7th
vs.
Bridgeland 7th 2020
Football 5
1) Sophomore
06:30 pm - 08:00 pm
Lake Creek Lions
vs.
Tomball Patriots
4) 7th grade
07:30 pm - 09:00 pm
Warriors 7th 2020
vs.
CR7
1) Sophomore
08:30 pm - 10:00 pm
Tomball Patriots
vs.
Lake Creek Lions
Football 6
5) 8th grade
05:30 pm - 07:00 pm
Grid Iron Texans
vs.
All En 2020
5) 8th grade
06:30 pm - 08:00 pm
Your Moment Is Now Training
vs.
Texas Footworks Bengals
5) 8th grade
07:30 pm - 09:00 pm
All American Warriors
vs.
Grid Iron Texans
5) 8th grade
08:30 pm - 10:00 pm
York Orange 2020 8th
vs.
BC War Eagles
Football 7
5) 8th grade
05:30 pm - 07:00 pm
Your Moment Is Now Training
vs.
York Blue 2020 8th
5) 8th grade
06:30 pm - 08:00 pm
Fast Sports 8th
vs.
York Orange 2020 8th
5) 8th grade
07:30 pm - 09:00 pm
York Blue 2020 8th
vs.
Ascenion Athletics
5) 8th grade
08:30 pm - 10:00 pm
KC Elite 8th
vs.
All American Warriors
GLF 1
5 Under Soft Toss
05:30 pm - 07:00 pm
Cowboys 5U
vs.
Auburn Tigers 5U
GLF 2
5 Under Soft Toss
05:30 pm - 07:00 pm
Jayhawks 5U
vs.
Red Raiders 5U
GLF 3
5 Under Soft Toss
05:30 pm - 07:00 pm
Clemson Tigers 5u
vs.
Wolverines 5U
Park 1
10 Under
05:30 pm - 07:00 pm
Copper Heads 10U
vs.
Nationals 10U
10 Under
07:30 pm - 09:00 pm
Yankees 10U
vs.
Astros 10U
Park 2
11 Under
05:30 pm - 07:00 pm
Astros 11U
vs.
Lake Monsters 11U
11 Under
07:30 pm - 09:00 pm
Rangers 11U
vs.
Dodgers 11U
Park 3
1. 6U Tball
05:30 pm - 07:00 pm
Ladybugs 2020
vs.
Unicorns 2020
4. Senior Division
06:45 pm - 08:15 pm
Alley Cats 2020
vs.
Storm 2020
4. Senior Division
08:15 pm - 09:45 pm
Storm 2020
vs.
Cougars SR
Park 4
Practices
04:00 pm - 05:30 pm
Tomball Kings
vs.
Practice
High School Prep
06:00 pm - 07:30 pm
Tomball Red 2020
vs.
Conroe white 2020
High School Prep
08:00 pm - 09:30 pm
Tomball Red 2020
vs.
Oak Ridge Blue 2020
Rothwood 12
High School Prep
06:00 pm - 07:30 pm
Oak Ridge Red 2020
vs.
Woodlands green 2020
High School Prep
08:00 pm - 09:30 pm
Woodlands green 2020
vs.
Conroe Gold 2020